NÜÜD TARNIME ÜLE EESTI SUUREMATESSE LINNADESSE NING ALATES 100€ ON KULLER TASUTA!

Oivalise alguslugu – I osa

Tahan rääkida Teile ühe loo, kuidas Oivaline Tervislik Tort sündis ning kuidas oleme jõudnud tänasesse päeva. Miks? Sest Oivaline on hulka enamat, kui need jalustrabava sisalduse, maitse ja välimusega tordid, mida näete meie vitriinis, e-poes ning sotsiaalmeedias.

Idee Oivalisest Tervislikust Tordist sai alguse tänu sellele, et otsustasin loobuda 17. aprill 2007 armsaks saanud juustukuklikestest ning kodustest makaronidest hakklihaga.

Olin selleks ajaks aktiivselt tegelenud treeningutega aga toidulaual valitses kaos. Pärast pikka vaagimist otsustasin toona suurena tundunud summa, 350 krooni, investeerida iseendasse ning tellisin Ott Kiivikaselt toitumiskava.

Päevapealt ilutses mu toidulaual kanafilee ja rasvatu kodujuust. Eriti “eredalt” on meeles igahommikune kodujuustusalat, keedumuna ja värske kurgiga. Isegi liiga “eredalt”, sest siiani tekitab see kooslus minus kerge okserefleksi. Aga maestrot tuleb kuulata ning kavast tuleb kinni pidada!

Kaks kuud hiljem ning 14 kilogrammi kergemana teadsin, et olin muutnud oma elu jäädavalt!

Isegi vanaema ei tundnud mind ära mu põhikooli lõpuaktusel.

Nendest hetkedest sai alguse mu teekond.

Elasin noore inimese elu nagu ikka aga treening ja toitumine ei jäänud kunagi pikaks ajaks unarusse. Gümnaasiumihariduse omandamise kõrval Pärnu Koidula Gümnaasiumis harisin ennast ka treeningu ning toitumise vallas. Ülikooli ja eriala valimine oli meelakkumine – Tartu Ülikool ja füsioteraapia eriala. Toona ei olnud mul halli aimugi kes see füsioterapeut on aga mind kõnetasid antud erialal õpetatud ained. Kõrgharidust omandades suutsin järjest enam läbi närida ka keerulisemaid treeningu ja toitumisalaseid teadusartikleid. Teadmiste realiseerimiseks koostasin treening- ja toitumiskavasid ning andsin nõu. Suureks abiks oli kindlasti ka enese muutus ning läbi elatu.

Järk-järgult muutus minu suhtumine tervislikku toitu liberaalsemaks ning minu igapäevaselt toidulaualt olid kadunud kanafilee, pruun riis ja brokkoli. Toitumine mitmekesistus, enesetunne paranes ning enesega rahulolu suurenes. Teadsin, et liigun õiges suunas.

Olles suur magusasõber, tekkis ühtäkki idee luua magustoit, mis oleks tervislik ning mida saaksin süüa lausa igapäevaselt. Enam ei olnud variant minna poodi ning terve Pealinna kook endale sisse vitsutada!

Uurisin ja katsetasin ning tulemuseks oli kõige esimene tervislik küpsetis, mida sain süüa igapäevaselt.

Jätkasin õpinguid magusa suu ning naeratusega näol. 2013 aasta jaanuaris torkas pähe idee pakkuda tervislikku küpsetist ka rohkematele inimestele. Ma ei saanud ju olla ainukene, kellele see tort ja idee meelepärane on?!

Esimeseks avalikuks ürituseks, kus torte müüsin, oli Augustiunetuse tänavafestival Pärnus. Küpsetamine põrgukuumuses võttis nii minust kui ka visast saumikserist, kuhu suutsin oma käejälje sisse sulatada, viimase. Aga meeletu positiivne emotsioon üritusest ja tagasisidest justkui tõstis mind pilvede kohale ja kannustas edasi rühkima.

Suure õhinaga arendasin ideed edasi ning jagasin seda oma lähikondlastega, kuid suurim tõuge minu edasiseks tegevuseks oli see, et ma ei lõpetanud ülikooli nominaalajal koos oma kolleegidega.

Minu lõputöö pealkirjaga “Paastumine ning selle mõju tervisele” ei osutunud retsensendi jaoks piisavalt küpseks.

See oli suur šokk, et ma ei lõpetanud nominaalajaga, aga tagantjärgi vaadates osutus see üheks parimaks asjaks, mis mu elus on juhtunud.

Selle asemel, et viia sisse muudatused ning lõpetada ülikool pool aastat hiljem, otsustasin võtta akadeemilise ning seega terve aasta “vabaks”. Lõputöö korrigeerimise kõrvalt otsustasin võtta ka Tartu Ülikooli majandusteaduskonnast ühe semestri jagu aineid, et saaksin üldse aimu majandusest ja ettevõtlusest. See andis mulle aina hoogu juurde. Lisaks algteadmistele majandusest lõin tutvusi edumeelsete inimestega ning võistlesin oma äriideega konkurssil „Tudengite äriideede kaleidoskoop“.

Pärast konkurssil osalemist sain võimaluse müüa esimese proovipartii torte Tartus Genialistide Klubi kohvikus “Vats”. Veel aastaid hiljem küsiti, kas endiselt saab Oivalist sealt soetada.

2014. aasta kevadel kaitsesin oma diplomitöö lõpuks edukalt ning mulle omistati terviseteaduste bakalaureuse kraad (boonusena krabasin esmased teadmised, kontaktid ja kogemused ettevõtlusest).

Kolisin Tallinnasse, asusin tööle füsioterapeudina ning algas töö oma ettevõtte loomiseks.

Miks Tallinnasse?

Sest Tallinnas ootas mind Oivalise mitte vähem tähtis osa – preili Oivaline 🙂

Edasi saate juba lugeda meie loo järgmisest osast!

3 thoughts on “Oivalise alguslugu – I osa”

  1. Väga tore lugu, Karl-Ott! Aitäh, et jagad seda meiega. Olen ka varem tellinud OTT torte nii endale kui lähedaste tähtpäevade jaoks ja pean ütlema, et need on tõesti maitsvad ja tervislikud. Aitäh, et teed just seda, mis teed ja tore, et see jätkuvalt ka südame põksuma paneb ja see Sinu kirg on. Tuult tiibadesse ja soovin Sulle kõike head! Üks armas endine klassiõde tuli hiljuti Sinu juurde tööle, Karoliina Lehe, ja ma olen siiralt tema üle õnnelik, et ta nii toredasse kohta tööle sai. Kõike head ja loodan, et koroona piirangud pole Sinu ettevõtmist liialt mõjutanud, või kui, siis ainult positiivselt. Kõike, kõike head!

    Vasta
  2. Tõeline inspiratsioonilaks! Aitäh! Juba paari tunni pärast saame hambad sisse lüüa meie kahele esimesele oivalisele tordile 🙂 Põneeev!

    Vasta

Leave a Comment

Item added to cart.
0 items - 0.00
[]